BalkanBasket

[ABA]: Šampion pao u Morači, o finalisti odlučuje majstorica

Dejan Radonjić

Košarkaši Crvene zvede poraženi su kao gosti od podgoričke Budućnosti sa 63:57 u drugom meču plej-ofa polufinala ABA lige.

Rezutat u seriji je 1:1 i o finalisti odlučivaće majstorica, koja će se igrati u Beogradu četvrtog aprila.

Posle tri trijumfa Crvene zvezde nad Podgoričanima ove sezone, Budućnost se bar na kratko revanširala Beograđanima. Bio je ovo jedan tvrd meč i šuterski veoma slab za šampiona, koji je poklekao pred upornim domaćinom.

Budućnost je protiv crveno-belih upotrebila upravo njihovo oružje, jaku odbranu, a Zvezda je za prvih 20 minuta ubacila svega 23 poena.

Prelomni trenuci desili su se u drugoj četvrtini, kada su domaćini posle ujednačene prve deonice stvorili deset poena prednosti i tim vođstvom otišli na poluvreme (33:23).

Zvezda se donekle vratila, smanjila na “minus pet”, ali to je bilo sve od izabranika Dejana Radonjića. U poslednjoj četvrtini prednost domaćih bila je uglavnom oko deset poena razlike, ali je konačan rezultat bio 63:57.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Savović sa 15 poena, i 11 skokova, dok je u redovima Crvene zvezde Gudurić ubacio 17.